Jeszcze nie opadł kurz po sezonie 2017 w którym zespół 303 Squadron Team odnosił wiele znakomitych wyników kończąc sezon łącznie aż 10 tytułami mistrzów i vice mistrzów na torach w Wielkiej Brytani, a my już możemy zobaczyć ich z powrotem w akcji. 

 

 

Sezon kartingowy dla naszego teamu rozpoczął się od rozgrywek Clay Pigeon IKR Spring Series 2018, który jest niemal domową rundą dla kierowców ”Dywizjonu 303” .  Tym razem do zawodów zgłosili się zawodnicy jeżdżący tylko w klasie Honda Cadet  , do stałej ekipy z 2017 roku dołączył 8 letni Jack Price  pochodzący z Australii .

Dla Jacka był to pierwszy wyścig nie tylko w nowym zespole ale i także w nowej klasie.  Debiut młodego Australijczyka w nowym zespole skutecznie utrudniała aura jaka panowała tego dnia na torze. Deszcz, mgła, porywisty wiatr oraz bardzo niska temperatura zapewne by przeraziła nie jednego dorosłego kierowcę.  Jednak Jack podjął się  tego wyzwania i zmierzył się nie tylko z konkurentami na torze ale także z nieobliczalną matką naturą oraz swoimi słabościami.  W tych trudnych warunkach pokonał praktyki , kwalifikacje, oraz swój pierwszy wyścig.  Ze względów zdrowotnych jednak nie udało się dokończyć dnia wyścigowego i najmłodszy zawodnik 303 Squadron Team wycofał się z zawodów.

Kolejny kierowca ”Dywizjonu 303”  Adrian Haniewicz mieszkający w Southampton też nie zaliczy tego dnia do tych które chciało by się wspominać latami.  Plasujący się w połowie stawki Adrian podczas praktyk,kwalifikacji oraz Heat 1 pokonany zostaje poprzez awarię silnika do którego dostała się woda. Sytuacja spowodowała  start z ostatniej pozycji w finale, jednak udało się dojechać Adrianowi na 10 miejscu w swojej klasie.

David Aulejtner spisywał się troszkę lepiej od Adriana gdyż trenował swoją formę na torach pod dachem. Jednak warunki dla każdego były takie same, a duże ilości wody na torze także przysporzyły kłopotów kierowcy z Cardiff .  Który dość dobrze spisywał się w praktykach,a w kwalifikacjach nawet utrzymywał 2 miejsce tuż za kolegą z zespołu aż do ostatniego okrążenia. Gdzie obaj spadli w tabeli. Ostatecznie David zameldował się  na 6 pozycji, o dziwo przed bardziej doświadczonym kolegą z zespołu Colinem Ważnym który był 8 w kwalifikacjach . Troszkę wyżej zaklepał swoje miejsce startowe do pierwszego wyścigu zajmując 3 miejsce Maksymilian ”MadMax” Solarski, który prowadził w kwalifikacjach od 1 do przedostatniego okrążenia, spadając o 2 pozycje w końcówce kwalifikacji które wygrał Lucas Hayden.

Heat 1 ,  to znakomita jazda Lucasa Haydena który wygrał wyścig , Maksymilian ”MadMax” Solarski jest drugi, notując stratę +3.428s. który narzekał na brak przyczepności . Colin Ważny awansuje o trzy oczka, a David utrzymuje swoją pozycję.

Półfinał to ponownie dobra jazda brylującego tego dnia Lucasa Haydena, który też wygrywa i ten wyścig.  Ponownie na miejscu 2 jest Maksymilian ”MadMax” Solarski, który tym razem notuje większą stratę niż poprzednio. Kierowca 303 Squadron Tam nie był zadowolony z przyczepności, kompleksowe sprawdzenie ramy karta pozwoliło ustalić, że jest ona krzywa i nie było mowy o dobrym prowadzeniu karta. Dwa oczka niżej melduje się Colin Ważny który odrobił jedną pozycję kończąc na 4 miejscu. Problemy dopadły także Davida Aulejtnera któremu zalany wodą silnik odmówił posłuszeństwa.  Kończąc półfinał na odleglej 13 pozycji.

 

Finał przyniósł wiele emocji, miedzy innymi można było się rozkoszować wspaniałą jazdą Davida który odrobił aż 6 pozycji, również świetna walka toczyła się o 3 miejsce pomiędzy Colinem Ważnym a Danem Sawyerem. Wielka bitwa także się toczyła o wygraną pomiędzy Hadonem a Solarskim. Polski kierowca startujący z P2 wyszedł na prowadzenie już na pierwszym okrążeniu które utrzymywał przez 4 okrążenia . Wyprzedzony przez swojego rywala utrzymywał się tuz za nim, w tym samym czasie Ważny wyprzedza Sawyera i wychodzi na 3 pozycję powoli się oddalając. Na 11 okrążeniu MadMax wychodzi na prowadzenie utrzymując za sobą Haydena, blisko 4.7s. za nimi podróżuje do mety Colin Ważny .

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 21 stycznia 2018

Mogło by się wydawać że już do końca nic się nie wydarzy i każdy dowiezie swoją pozycje do mety.  Jednak na przedostatnim okrążeniu Hayden uderza w lidera na hamowaniu i obaj wypadają z toru. Jadący niespełna 4s. za nimi Colin Ważny dochodzi prowadzącą dwójkę stojącą na poboczu i wysuwa się na prowadzenie wyprzedzając zespołowego kolegę włączającego się do ruchu . Przez kolejne pół okrążenia prowadzi Ważny przed Solarskim , który szybko wyprzedza Ważnego tuż przed linią start meta,rozpoczynając ostatnie okrążenie tego wyścigu zaczyna uciekać konkurencji.  Ważny zalicza spina i traci szansę na świetne 2 miejsce, Hayden po kolizji z Solarskim spadł na 4 miejsce jednak szybko wbił się na 3 , dodatkowo skorzystał na błędzie Ważnego w kolejnym zakręcie dowożąc 2 miejsce do mety.

Największy pechowiec tego dnia Colin Ważny jest 5 , Bobby Rosier jest 4 ,a top 3 uzupełnili Dan Sawyer 3 miejsce, Lucas Hayden 2 miejsce oraz Maksymilian ”MadMax” Solarski                    WYGRYWA 1 rundę Clay Pigeon IKR Spring Series 2018.

 

http://results.alphatiming.co.uk/clay/2018/spr118/s/8433/ 

Info o zespole:

https://www.facebook.com/303SQUADRONteam/

Foto:

https://www.facebook.com/pg/303SQUADRONteam/photos/?tab=album&album_id=1568287733206932

Projekt 303 Squadron Team 2018  już wspierają :