Tradycyjne w pierwszą niedzielę miesiąca odbyła się kolejna runda w Forest Edge nieopodal Andover. Była to 4 runda rozegrana do tej pory w tym sezonie, na której   zjawiło się ponad 200 kierowców rywalizujących  aż w 10 klasach.

 

https://www.gofundme.com/new-home-for-303

Niestety już w pierwszym heat klasy Hondy Cadet przyniósł dość smutne wieści.  Doszło do wypadku w którym ucierpiał jeden z kierowców.  Bobby Rosier zaliczył rolkę i dość poważnie się poturbował . Na miejsce wypadku został wezwany śmigłowiec lotniczego pogotowa ratunkowego.

Młody zawodnik z obrażeniami barku został przewieziony do szpitala na dalsze badania karetką  a śmigłowiec udał się na kolejne pilne wezwanie.

Po długiej przerwie zawody wznowiono , co prawda długość wyścigów skrócono do 4 minut ale tylko taki zabieg mógł  pozwolić na dokończenie 5 rundy na Forest Edge.

W klasie Honda Cadet wystartowało 4 kierowców z 303 Squadron Team  , Jack Price , Adrian Haniewicz, Colin Ważny oraz Maksymilian MadMax Solarski , natomiast klasę  Mini Max obstawiał Maciej Hamera.

Najbardziej liczna klasa Hondy została podzielona na 4 wyścigi z czego każdy musiał przejechać tylko 3 z nich.   Najmłodszy z kadry 303 Squadron Team ośmioletni Jack Price zanotował dość dobre wyniki poprawiając swój rekord osobisty z 52.8sec. na 52.0sec a najlepszy teoretyczny przejazd pokazywał 51.88sec.

Jack startował w heatach 1,2 i 3 , w których zajmował odpowiednio 25,20 oraz 21 miejsce. Do finału startował z ostatniej 35 pozycji gdzie odrobił 3 miejsca ostatecznie kończąc zawody na 32 miejscu i 4 w kategorii Novice.

Kolejny z kadrowiczów 303 Squadron Team Adriam Haniewicz także startował w klasie Novice. Swoje wyścigi kwalifikacyjne ukończył  na …18, 21 miejscu co dało mu pozycję startową nr. 30 do finału w którym spisał się wyśmienicie. Adrian drobił aż 4 pozycje wygrywając tym samym po raz pierwszy Best Novice Trophy! Adrian ostatecznie  ukończył zawody na 26 miejscu w klasyfikacji generalnej klasy Honda Cadet.

Colin Ważny z 303 Squadron Team miał dobre tempo przez caly dzień notując 9, 4 i 7 wynik w wyścigach kwalifikacyjnych, tym samym wywalczył P6 do finału . O ile wyścigi kwalifikacyjne były udane dla kierowcy z Bristolu to w finale miał groźnie wyglądający incydent na którym stracił kilkanaście pozycji.  Szybko jednak zaczął odrabiać  straty by w końcówce stoczyć zacięty pojedynek o 8 pozycję z Lincoln Bailey-Arnison .  Zawodnicy co zakręt zamieniali się pozycjami na ostatnich 2 okrążeniach. Niestety Colin popełnił mały błąd i na ostatnim okrążeniu nie był w stanie odebrać 8 pozycji Lincolnowi. Zawody Colin Ważny zakończył w top 10 zajmując ostatecznie  9 pozycję. 

Ostatni zawodnik w klasie Honda Cadet startujący w barwach 303 Squadron Team był Maksymilian MadMax Solarski, któremu po ostatnim występie w British Karting Championship Super One Series  bardzo się pogorszył stan zdrowia przez co musiał odpuścić walkę o mistrza NRKA tydzień temu.

Półtora tygodnia rekonwalescencji oraz piątkowa wizyta w klinice bardzo pomogła, co prawda Maksymilian nie brał jeszcze udziału w praktykach ale zjawił się na Forest Edge by wziąść udział w  samym niedzielnym wyścigu.

Poranna praktyka była dość słaba w wykonaniu najbardziej doświadczonego kierowcy 303ki, ale przebudzenie nastąpiło już w pierwszym wyścigu gdzie po starcie z 21 pozycji kończy na 8 miejscu, kolejne dwa wyścigi to 6 i 3 lokata która dała Maksymilianowi świetne 3 miejsce startowe do finału. 

Finał polski kierowca 303 Squadron Team Maksymilian MadMax Solarski nie rozpoczął najlepiej i na samym początku stracił jedną pozycję spadając na 4 miejsce. Później jednak zabrał sie ostro do pracy i odrobił to co stracił na początku. Tempo było świetne, ale dystans do prowadzącej dwójki wynoszący niewiele ponad 1.3sec. był już nie do odrobienia na tak krótkim dystansie. Dlatego MadMax skupił się na utrzymaniu świetnej 3 pozycji którą bezpiecznie dowiózł do mety.

Zawody w klasie Honda Cadet wygrał Jake Maynard , Ewan Charman był drugi ze stratą +0.17sec. Maksymilian MadMax Solarski był trzeci +1.54 , czwarty na mecie melduje się Steven Barnes +1.78s.