Trzecia odsłona IKR w Clay Pigeon Racway mieszczącego się w Dorset ponownie zgromadziła  najwięcej zawodników w  klasie dla najmłodszych uczestników mocnych wrażeń. Łączona klasa Honda Cadet i Cadet IAME zebrała 18 zawodników którzy stanęli na starcie by walczyć o wygraną. Nie mogło zabraknąć także na starcie naszych reprezentantów PACUK którzy szkolą swoje szlify w 303 Squadron Team wspierany przez liczne firmy z UK jak i Polski.

 

Bezkonkurencyjny tego dnia w klasie Honda Cadet był Maksymilian ”MadMax” Solarski kierowca 303 Suadron Team który wygrał kwalifikacje a następnie Heat , Półfinał  i Finał , stając na najwyższym stopniu podium.

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

 

Mason Perren notujący najlepsze czasy pojedynczych okrążeń w trzech wyścigach rozegranych tego dnia  miał pecha w kwalifikacjach. Awaria techniczna nie pozwoliła mu stanąć na początku stawki do pierwszego wyścigu, w którym musiał się przebijać do przodu z 13 pozycji podczas pierwszego wyścigu (Heat). Natomiast w Półfinale stoczył zacięty bój o drugą pozycję z Colinem Ważnym z 303 Squadron Team którą przegrał na ostatnim zakręcie. W finale ponownie doszło do konfrontacji tych dwóch kierowców , Mason Perren ostro naciskał ColinaWażnego który popełnił błąd podczas dublowania, Reuben Pardoe-Williams zamknął drzwi  Colinowi powodując małą kolizję którą wykorzystał Mason wysuwając się na 2 pozycję której nie oddał do końca.

Na 3 pozycji dzień zakończył Colin Ważny który zaliczył swój najlepszy weekend wyścigowy do tej pory, uległ tylko koledze z zespołu podczas kwalifikacji oraz pierwszego wyścigu- (Heat) a w Półfinale stoczył znakomity pojedynek o drugie miejsce który wygrał z doświadczonym Perrenem , a w finale mały błąd pozbawił go drugiej lokaty.

David Aulejtner  też zaliczył pozytywny dzień w Clay, w kwalifikacjach wykręcił 12 czas rozkręcił się w kolejnych wyścigach  gdzie wspinał się do góry notując 8 czas w pierwszym wyścigu. Półfinał i finał w wykonaniu Davida to świetna jazda po wysokie 5 miejsce pokonując bardziej doświadczonych kierowców.

Kolejny krok na przód postawił także Adrian Haniewicz  który po kwalifikacjach był 14 , w pierwszym wyścigu jest już oczko wyżej. Półfinał to 12 pozycja a w finale kończy zawody na 11 pozycji w ogólnej klasyfikacji łączonej klasy Cadet. W Hondach natomiast całe zawody Adrian zakończył w top 10 notując 9 rezultat.

 

W klasie Cadet IAME świetnie rozpoczął dzień Jakub Jakoniuk który wygrał kwalifikacje i pierwszy wyścig w swojej klasie , natomiast niewielkie błędy w Półfinałach i Finałach spowodowały odrobinę gorsze rezultaty kończąc oba wyścigi na 2 pozycji. Ciągle zachowując szanse na walkę o mistrzowską koronę , koniec sezonu jesiennej serii odbędzie się już 9 grudnia ponownie na Clay Pigeon Raceway.

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Najstarszy z kierowców 303 Squadron Team Maciej Hamera wystartował w klasie Junior gdzie rywalizował z najlepszymi  kierowcami z UK startującymi w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Super One.  Maciek w kwalifikacjach ulokował się w połowie stawki zajmując 6 miejsce, Heat i Półfinał melduje się już oczko wyżej , do finału startuje z 5 miejsca i już na początku zyskuje pozycję i z 4 miejsca rozpoczyna pogoń za podium. Zdobywca 2 miejsca w poprzedniej rundzie Maciej Hamera tym razem nie był w stanie dogonić rywala i to Dan Burt szybszy od Maćka o zaledwie 0.9s cieszył się z 3 miejsca . Klasę Junior wygrał nie kto inny jak Tom Adams stały uczestnik Super One Series.

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 13 listopada 2017

 

Podczas 3 rundy w Clay do zespołu 303 Squadron Team gościnnie wystąpiła ośmioletnia Sherry-Ann Powell stawiająca swoje pierwsze kroki  w klasie Cadet IAME. Sherry-Ann po raz pierwszy odwiedziła Clay Pigeon Raceway co zapewne nie ułatwiało to zadania tego dnia, tej młodej zawodniczce która była 15 na 18 zawodników w kwalifikacjach oraz pierwszym wyścigu .  Drobna pomoc ze strony 303 Squadron Team pozwoliła na poprawę  ustawień, oraz stylu jazdy. Zaowocowało to 14 miejscem w Półfinale i 13 pozycją w Finale pokonując  starszych kolegów w łączonej klasie Hondy i IAME . Sherry-Ann Powell swój pierwszy start na torze pod Dorchester zdobyła  3 miejsce w klasie IAME.

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017