Pozytywnie w Forest Eadge spisali się nasi najmłodsi kierowcy wyścigowi.

Colin y oraz Maksymilian MadMax Solarski w upalny weekend 1-2. 07. 2017 wzięli udział w 5 rundzie na Forest Eadge Championship. Razem w ich klasie Honda Cadet uzbierało się aż 34 kierowców gotowych do walki w ten piekielnie gorący dzień.  Nasi kierowcy mieli utrudnione zadanie tego dnia, gdyż musieli w trzech wyścigach kwalifikacyjnych tego dnia startować z końca stawki . Spowodowane to było zbyt próżnym zgłoszeniem na zawody.

Utrudnienie to pozwoliło na wyznaczenie kolejnych targetów w procesie szkolenia tych młodych zawodników. Nauka jazdy w dużej grupie zaraz po starcie i omijanie przeszkód, i liczne wyprzedzania jakie miały miejsce zapewne zaprocentuje w przyszłości.

Wyścig 1

Colin zaczyna z końca stawki (28 miejsce) i po ominięciu karambolu w pierwszym zakręcie, dobrej i rozważnej jeździe notuje awans aż o 10 pozycji. Linia mety przekroczona na 18 pozycji i 3 Novice dobrze rokowała na kolejne wyścigi.

MadMax startuje z 21 pozycji i też awansuje o 10 pozycji kończąc wyścig na 11 miejscu , 5.86s za zwycięzca którym był   Ethan Leader.

Obaj kierowcy z 303 Squadron Team notują swoje najlepsze czasy pojedynczych okrążeń :

Colin 51.170s

MadMax 79.730s

Wyścig 2

Colin znów jako nowicjusz startuje z ostatniego rzędu (27 pozycja) i ponownie awansuje aż o 10 miejsc kończąc wyścig na 18 pozycji i jako 2 Novice. Na 16 miejscu do mety dojeżdża MadMax który awansował o 6 pozycji ze stratą 10.18s. (startując z 22 miejsca) do zwycięzcy którym był tym razem  Edward Leader ,a tuż za nim jego brat Ethan Leader +1,25s. Trzeci na mecie zameldował się Joshua Whittington-Couch który stracił 1.26s. do zwycięzcy przegrywając 2 miejcie o 1 setną sekundy! 

Wyścig 3

Colin Ważny ponownie z końca stawki przebija się do góry stawki i na mecie melduje się na 20 miejscu zaliczając awans o 8 pozycji. Natomiast Maksymilian ”MadMax” Solarski po starcie z 20 pozycji zalicza awans na 14 miejsce tracąc 13.17s do Jake Maynard który wygrywa wyścig nr3.  Słabsza postawa zawodników z 303 Squadron Team spowodowana była błędem w doborze ciśnienia.

Finał

Po dobrych wyścigach kwalifikacyjnych z końca stawki zawodnicy uzbierali punkty które pozwoliły na start do finału Colinowi z 27 pozycji oraz z 17 Maksymilianowi. Obaj kierowcy pojechali bardzo dobrze, tocząc liczne pojedynki o przebicie się w górę stawki Colin kończy finał 5 rundy na Forest Edge jako 3 nowicjusz i 24 w ogólnej klasyfikacji klasy Honda Cadet.  Maksymilian ”MadMax” Solarski też musiał się trochę napracować by awansować o 4 pozycje i zakończyć wyścig finałowy na 13  miejscu.

Kolejna runda zawodników to :

MSA Clay Pigeon Racway 8-9. 07 (Colin Ważny, Maciej Hamera)

MSA Buckmor Park 15-16.07. (Maksymilian ”MadMax” Solarski, Jakub Jakoniuk)

IKR  Clay Pigeon Raceway 22,07  (Maksymilian ”MadMax” Solarsk, Colin Ważny, Maciej Hamera)

A 23 .07 będziecie mogli spotkać naszych asów kierownicy na Festynie w Bournemouth !!!