303 Squadron Team wystartował w imprezie MSA na Forest Edge.

 

Colin Ważny z zespołu 303 Squadron Team zajął drugą pozycję w mistrzostwach MSA na torze Forest Egde w południowej Anglii. Młodziutki Polak zaprezentował się świetnie w niemal 30 osobowej stawce kategorii Honda Cadet. W kategorii Mini Max Maciej Hamera zakończył rywalizację na czwartej pozycji.

Kierowcy 303 Squadron w każdy weekend świętują sukcesy w angielskich rozgrywkach klubowych. Ostatni weekend spędzili na torze Forest Edge, gdzie odbyła się pierwsza runda mistrzostw klubowych Forest Edge Kart Club. To inauguracja sezonu na tym torze. Spóźniona. W marcu odwołano inauguracyjna imprezę z powodu opadów śniegu.

Na Forest Egde oprócz Colina Ważnego w kategorii Honda Cadet wystartowali Maksymilian” Mad Max”Solarski i Adrian Haniewicz. Maks zajął w wyścigu finałowym czwarta pozycję, ale nieoczekiwanie został zdyskwalifikowany przez sędziów. Komisja techniczna dopatrzyła się nieczytelnych numerów podwozia na karcie badania technicznego  polskiego kierowcy. Z kolei Adrian Haniewicz który zdał dzień wcześniej egzamin na licencję , debiutując w rozgrywkach na Forest uplasował się na 22. pozycji w finale. Adrian zajął tym samym drugie miejsce w klasyfikacji Best Novice .

Opublikowany przez 303 Squadron Team 1 kwietnia 2018

 

Colin Ważny zaliczał się do najszybszych kierowców tego weekend. Zwycięstwo wymknęło mu się na ostatniej prostej wyścigu, kiedy ścigał się z Anglikiem Jake Maynard. Ostatecznie Maynard  wyprzedził Polaka na mecie o 0.170 sekundy.

Maksymilian Solarski finiszował dwie sekundy po liderze jednak decyzja sędziów pozbawiła go czwartej pozycji w wyścigu i pierwszej rundzie rozgrywek.

W kategorii Mini Max tych samych zawodów znakomicie zaprezentował się czwarty z Polaków Maciej Hamera. Maciek zaliczał się do najszybszych kierowców na torze i ostatecznie uplasował się na 4. pozycji w stawce.
Hamera rozpędzał się w zawodach z wyścigu na wyścig. W czasówce zanotował ósmy czas okrążenia, był siódmy w pierwszym heacie, w drugim finiszował na piątej pozycji. Trzeci bieg kwalifikacyjny mieszkający w Reading Polak ukończył na trzeciej pozycji. W finale ruszył z czwartego pola i utrzymał swoje miejsce.

Klasyfikacja finału Honda Cadet
1. Jake Maynard ENG =
2. Colin Ważny POL +0.170, =
3. Oscar Blanchard ENG +P3

22. Adrian Haniewicz POL +23.680, +P5
DSQ Maksymilian Solarski POL (P4) +1.990, +P1

Klasyfikacja finału Rotax Mini Max
1. Brodie Trayhorn ENG =
2. Rhys Hurd ENG +2.840, +P1
3. CJ Morgan ENG +4.560, -P1
4. Maciej Hamera POL, +4.800, =
Starty zespołu 303 Squadron Team wspierają: