Zawodnik Global Karting Daniel Guinchard posiadajacy polskie korzenie zapisuje na swoje konto 2 rundę Super One Series- British Karting Championship 2018  w klasie Honda Cadet! 

Jest to pierwsza wygrana Daniela w tej serii i miejmy nadzieję że nie ostatnia ! Jak widać zawodnik Global Karting jest teraz w swietnej formie co potwierdził tydzień wcześniej wygrywając na Whilton Mill zawody klubowe, które były rozpoznaniem przed Super One Series .

 

Zaliczyłeś świetny wynik w ten weekend. Powiedz mi, jak przebiegał  ten weekend?

Daniel– Miałem bardzo dobrą sesję kwalifikacyjną, ustawiając się  na pole position dla obu moich wyścigów . Pierwszym heat poszło bardzo dobrze, wygrywając go. Drugi heat  było w porządku, ale ustawienia  nie były odpowiednie , więc skończyliśmy na trzecim miejscu, dało nam to drugie miejsce na polach startowych do finału 1.

 

Honda Cadet Heat 1

Opublikowany przez 303 Squadron Team 28 kwietnia 2018

 

W finale 1 mieliśmy zbyt dużą przyczepność w zmieniających się warunkach, ale udało mi się dowieść   trzecie miejsce.  W   finale 2  zacząłem z  trzeciego miejsca na zupełnie nowych oponach typu slik , ponieważ linia wyścigowa bardzo wyschła  pasowała do opony. Na  początku wyścigu wskoczyłem  na drugie miejsce, ale potem opony wszystkich zaczęły działać szybciej i konkurencja zaczęła dojeżdżać. Po około 5 minutach nasze opony wreszcie się pojawiły w optymalnym zakresie pracy, co pozwoliło  złapać liderów i powróciłem na prowadzenie.  Odważną  obroną udało nam się powstrzymać    gokartowy pociąg, który ciągnął  się za nami.

 

@kartingmoments ❤Round 4 /Heat 1 Honda cadet 🏎🏎🏎

Opublikowany przez 303 Squadron Team 22 kwietnia 2018

Z czym miałeś najwięcej problemów?

Przez cały sezon brakowało nam mocy  i nie mogliśmy dopasować się do innych z którymi sie ścigamy. Tym razem jednak dostaliśmy silnik Bontofa na weekend i wygląda na to, że mieliśmy  dużo więcej mocy.

Czy byłeś pewien tego zwycięstwa i kogo najbardziej się obawiałeś?

Nie byłem pewien tego zwycięstwa, ponieważ wszystko może się zdarzyć na tak wysokim poziomie wyścigów.Nie ma konkretnej osoby której obawiałbym się na torze, jednak jest wielu szybkich i zdolnych kierowców i podium nigdy nie jest pewnością. 

 

W zeszłym roku rywalizowałeś z zespołem fabrycznym Project One, jak wygląda w tym roku?

Dużo nauczyłem się z Project One  w zeszłym roku, ale przejście do  Global Karting w tym sezonie było dobrym posunięciem, ponieważ lubię środowisko i sposób pracy nowego zespołu.

Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Miejmy nadzieję, że za 5 lat będę na bliski kontraktu Formuły 1 !!!!

Zauważyłem, że na jego kasku masz polską i brytyjską flagę, czy mógłbyś wyjaśnić to czytelnikom.

Moja mama pochodzi z Polski, a mój tata pochodzi z Anglii. Więc dlatego możecie zobaczyć podwójną flagę do tego świetnie  mówię  po polsku i angielsku.

 

https://www.danielguinchard.com/

https://www.facebook.com/Daniel-Guinchard-Racing-877927439054857/