Kieriwca 303 Squadron Team David Aulejtner zdobył  3 miejsce w Wales Championship na Llandow Race Track.

David rozstał się z tym obiektem na  ponad 8 miesięcy  by szlifować swój talent w zespole 303 Squadron Team. Po roku powrócił na stare śmieci i z marszu wystrzelił się do TOP 3 !

David podtrzymał tym samym kontynuację dobrych rezultatów uzyskiwanych poprzez kierowców 303 Squadron Team w tych zawodach.  O oczko wyżej w ubiegłym roku zawody zakończył Maksymilian MadMax Solarski.

 

O przebieg zawodów zapytaliśmy mamę Davida...

Iwona Aulejtner– Dzień zaczął się od sesji treningowej w której już widzieliśmy że David jest w doskonałej kondycji jak również jego maszyna , którą przygotowaliśmy do wyścigu z Pawłem Fóremniakiem.

W kwalifikacjach David wywalczył P1. W kolejnych hitach była zacięta walka między Jez Williams oraz bracmi Roman i Adam Nicolai. Do padoku wracalismy kolejno P2, P3, P3. Czasowo 2-gi najszybszy czas na torze. Do finału startowalismy z P3 i się zaczeło. Pierwsza trojka Jez, Roman I David zaczeli odjerzdzać reszcie kierowców. Każdy z nich był na krótką chwilę liderem. Do lini mety dojechaliśmy na P3 ze stratą do lidera 0,14 sek.
Jest to dla nas ogromny skok do przodu.
Ostatni raz na tym torze David ścigał się 8 miesięcy temu i teraz widzimy jak ogromny postęp zrobił dzięki wsparciu i ciężkiej pracy całego 303Squadron Team.