81 zawodników wystąpiło w ostatni weekend w rozgrywkach na Clay Pigeon Raceway. Kadeci zakończyli wiosenny cykl IKR Spring Series. Na torze widzieliśmy cztery inne kategorie oraz wyścigi Pit Bików.

Cadet
Maksymilian Solarski z teamu 303 Squadron został zwycięzcą klasyfikacji generalnej kategorii Cadet IKR Spring Series. Polski zawodnik z Southampton zdobył w ostatniej rundzie drugie miejsce i zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. Sobotnią rywalizację wygrał natomiast inny kierowca Squadron Team, Colin Ważny.

Ostatnia runda była decydująca o zwycięstwie w kategorii Cadet. Faworytem był Maksymilian ”MadMax” Solarski, który prowadził w klasyfikacji generalnej. Jego szanse wzrosły pod nieobecność wicelidera Lucasa Haydena, ale największy rywal Lincoln Bailey-Arnison zachował jeszcze szansę na zwycięstwo. Swoją wartość Maksymilian ”MadMax” Solarski udowodnił w finale, kiedy startując z ostatniej pozycji zdołał zameldować się tuż za zwycięzcą, Colinem Ważnym. Tym samym został zwycięzcą po trzech rundach cyklu, a Ważny zapewnił sobie drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Warto wspomnieć o kilku innych kierowcach, którzy świetnie prezentowali się w sobotnich wyścigach. To przede wszystkim zdobywca pole position David Aulejtner, James Pope, który zajął trzecią pozycję w finale czy Mason Perren. Ten ostatni prezentował dobry poziom, ale ostatecznie stracił szansę na zwycięstwo w finale po karze od sędziów.

Klasyfikacja rundy 3 : 1. Colin Ważny, 2. Maksymilian”MadMax” Solarski, 3. James Pope
Klasyfikacja generalna Clay Pigeon IKR Spring Series2018 : 1. Maksymilian Solarski, 2. Colin Ważny, 3. Lincoln Bailey-Arnison

Senior Rotax/177
Ciekawie wyglądała również rywalizacja w seniorskiej kategorii. Na torze pojawiło się 12 kierowców którzy także walczyli o zwycięstwo w IKR Spring Series. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej po dwóch rundach utrzymywał Stuart Prebble i zachował je również po ostatnim weekendzie wyścigowym.

Opublikowany przez GMS Kart Team na 17 marca 2018

Rywalizację w kategorii seniorskiej zakończył zwycięstwem Reece Shephard który finiszował przez liderem klasyfikacji generalnej oraz Stu Smithem, trzecim kierowcą finału. To właśnie oni nadawali ton rywalizacji finałowej wyraźnie wyprzedzając pozostałą stawkę rywali. Warto jednak wspomnieć o bardzo dobrej dyspozycji Steve’a Savage’a w treningu oficjalnym, który zajął najlepsza czasówkę. W finale Savage finiszował na 5. pozycji.

Klasyfikacja III rundy: 1. Reece Shephard, 2. Stuart Prebble, 3. Stu Smith

Tekst: P.Surynowicz – Polski Karting