W ostatni weekend miał miejsce pierwszy w karierze występ Macieja Hamery w serii S1 czyli mistrzostw Wielkiej Brytanii.

Pierwsza runda odbyła się na prestiżowym obiekcie PF International nieopodal Nottingam i zgromadziła 14 najszybszych zawodników w klasie MiniMax. Dla Macka i jego mechanika z zespołu 303 Squadron Team było to jedno z największych wyzwań po zaledwie roku startów w profesjonalnym kartingu, ponadto nigdy nie startując na tym obiekcie.

Przy niemal każdym wyjeździe Maciek poprawiał swoje czasy, bardzo szybko zmniejszając stratę do czołówki. Kwalifikacje Maciek rozpoczął od dobrego tempa, jednak wystarczyło to zaledwie na 13 pozycje. Jednak już następny heat był dużo szybszy i Maciek nawiązał  walkę z środkiem stawki, kończąc go na 10 pozycji.

W niedziele Maciek wystartował z dość dobrej 12 pozycji. Ukończył pierwszy finał na znakomitej 8 pozycji, jednak 10s kara za przedni zderzak przesunęła go na 10 pozycje do ostatniego finału.

Ostatni finał pierwszej rundy odbył się już w deszczu i był bardzo dramatyczny. Maciek wraz z mechanikiem zdecydowali się ostatecznie na połowicznie mokre ustawienia, mając nadzieje na przesychający tor. Okazało się jednak ze tor nie przesychał a wręcz przeciwnie stawał się bardziej mokry  i Maciek musiał się zmierzyć z dość trudnymi warunkami i brakiem pełnej kontroli na kartem. Jednak nasz kierowca MiniMaxa stanął na wysokości zadania i pojechał bardzo ostrożnie, co zaowocowało 8 pozycją i pokonaniem w bezpośrednim starciu drugiego najszybszego kierowcy w klasie podczas tego weekendu czyli Archie Kittinga. Co ważne cały weekend przebiegł dla kierowcy 303 Squadron Team bez żadnych problemów, gdzie wielu innych kierowców z prestiżowych zespołów borykało się licznymi problemami technicznymi. Juz za trzy tygodnie zobaczymy Macka w drugiej rundzie SuperOne na obiekcie Whilton Mill. Ostatecznie po pierwszej rundzie S1 Maciek plasuje się na znakomitej 10 pozycji, co jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę całkowity brak doświadczenia na tym wymagającym obiekcie.

 

W klasyfikacji prowadzi Myles Barthorpe a za nim Max Edmundson i Archie Kitting.