W ubiegłą niedzielę na bardzo wymagającym torze Backmore Park została rozegrana 2 runda BMKC Summer Championship oraz 3 runda Kent Kart Championship , w której wziął udział nasz zespół kartingowy 303 Squadron Team .

W zawodach wystartowało dwóch kierowców, #38 Jakub Jakoniuk, który startował w klasie Cadet IAME  , który po raz pierwszy ścigał się na tym obiekcie.  Oraz #36Maksymilian „Mad Max ” Solarski, który startował w klasie Honda Cadet Clubman , który wygrał rundę pierwszą rozegraną w kwietniu.

Cadet IAME

Jakub Jakoniuk miał przed sobą nie lada wyzwanie, ograniczona ilość sobotnich przejazdów musiała wystarczyć by, zapoznać się z torem i jak najlepiej ustawić karta do niedzielnego wyścigu.

Niedzielne zmagania rozpoczęły kwalifikacje ,w których Jakub wykręcił 10 czas w połączonej klasie Cadet IAME oraz Honda Cadet Clubman a 2 w swojej klasie.

Heat 1 po zaciętej walce dojechał także na drugiej pozycji , podobnie było także w pół finale . Jednak w finale role się odwróciły i to Jakub dojechał na pierwszym miejscu i mógł się cieszyć z swojej pierwszej wygranej w Buckmore Park. Tym samym objął fotel vice lidera klasy Cadet IAME.

http://www.buckmoreparkkartclub.co.uk/results-reports/results/2017/champ/8024/

Honda Cadet Clubman

Maksymilian ”MadMax” Solarski do drugiej rundy przystępował jako  lider w swojej klasie. Zadaniem na ten weekend było utrzymanie pozycji lidera, jednak już w kwalifikacjach emocje sięgnęły zenitu. Zajmujący 2 miejsce w czasówce Maksymilian zostaje wypchnięty na prostej startowej i z dużym impetem uderza tyłem w bandę z opon, nie miał już szansy na poprawę swojego czasu w końcówce kwalifikacji spadając na 5 miejsce. Do pit line MadMax powrócił karetką a kart na lawecie.

Po badaniach w ambulatorium nie stwierdzono żadnych urazów i pozwolono naszemu kierowcy na powrót do ścigania.

Heat 1 po przespanym starcie Maksymilian spada z 5 na 7 miejsce, jednak do końca wyścigu odzyskał to co stracił na początku , więc do pół finału ponownie zaczynał z 5 pozycji.  W tym wyścigu Maksymilian wykręcił najszybszy czas całego dnia, który wynosił 46,74s , jest to  także obecnie najlepszy osobisty rekord dla MadMax-a. Do finału start z 4 pozycji dawał szansę walki o podium , do 6 okrążenia pierwsza 5 zawodników zamykała się w 0,650s. jednak na 7 okrążeniu historia z kwalifikacji się powtórzyła i Maksymilian ponownie zostaje wypchnięty poza tor przez tego samego zawodnika. Po tej przygodzie stracił dystans do czołówki i tym samym stracił szansę walki o podium w końcówce wyścigu.  Zawody ukończone na 6 miejscu pozwoliły na utrzymanie prowadzenia w mistrzostwach .

Pomimo wypadku w kwalifikacjach, udało się przez cały dzień trzymać blisko czołówki, choć kart nie prowadził się najlepiej udało się także poprawić rekord osobisty i zarazem najlepszy czas okrążenia tego dnia. Więc ten dzień zespół uznaje  za pełen sukcesów w obu klasach !

http://www.buckmoreparkkartclub.co.uk/results-reports/results/2017/champ/8023/

https://www.facebook.com/pg/303SQUADRONteam/photos/?tab=album&album_id=1346624572039917

 

 

Starty 303 Squadron Team wspierają: