Buckmor Park Kart Club przechodzi do historii.

Klub z wielkimi tradycjami stał się legendą,  decyzją zarządu toru  ostatnia 8 runda Buckmore Park Championship 2017  kończyła  erę wyścigów w której swoje 3 grosze pozostawili kierowcy 303 Squadron Team zgarniając tytuł Mistrzowski w klasie Cadet IAME oraz II Vive Mistrza w klasie Honda Cadet Clubman.

Jakoniuk Mistrzem Cadet IAME

Dwunastoletni Jakub Jakoniuk  mieszkający w Londynie kierowca  303 Squadron Team był zdecydowanym liderem swojej klasy przed ostatnią 8 rundą  sezonu. Kończący swoją przygodę z klasą Cadet IAME polski zawodnik posiadał ogromną przewagę nad rywalami i tylko ogromny pech mógł pozbawić polskiego kierowcę mistrzowskiej korony.

Decyzją zespołu Jakub dostał zakaz podejmowania jakiegokolwiek ryzyka by spokojnie dowieźć tytuł do mety i zapisać się na kartkach historii jako mistrz. Cały dzień w tych trudnych warunkach Jakub świetnie sobie radził omijając kłopoty i bez większych zwrotów akcji wykonał  zadanie perfekcyjnie kończąc finalną rundę na 3 miejscu Jakub Jakoniuk przypieczętował swój tytuł Mistrza Cadet IAME  Buckmore Park Championship 2017. Vice Mistrzem został Macauley Bishop a II Vice Mistrzem Criag Morgan.

 

Solarski II Vice Mistrzem Honda Cadet Clubman.

Klasa Honda Cadet Clubman  miała aż 6 kandydatów do mistrzostwa. Stawce przewodził Maksymilian MadMax Solarski który posiadał 515 pkt. , po 500 pkt zgromadzili Macie Hitter oraz Jack Matthews, 473pkt. uzbierał Jack Theobald.  Na piątej pozycji znajdował się Joseph Knight oraz szósty  Leon Frost którzy byli nieobecni podczas 1 rundy i zgromadzili najmniejszą ilość punktów z czołówki jednak  ta dwójka także liczyła się w walce gdyż każdy zawodnik mógł odrzucić jeden najgorszy wynik ze wszystkich 8 rozegranych rund.  Więc idąc tą zasadą to właśnie Knight był najbliżej tytułu przed Frostem i Solarskim i wśród tej trójki upatrywano nowego mistrza  BPKC.

 

Mroźny poranek nie ułatwiał zadania i podczas kwalifikacji to Leon  Frost okazał się najszybszy wykręcając najlepszy czas, tuż za nim był  Jamme Perilly i Maksymilian” MadMax” Solarski zamykający top 3 .  Knight był dopiero 6 co postawiało go w najgorszej sytuacji w walce o Mistrza.

Heat 1   Z czołowej trójki to Frost okazał się znów najlepszy , Solarski  był 5 a Knight 7.

Półfinał to ponownie koncertowa jazda Leona Frosta za którym toczyła się batalia o drugie miejsce, z której zwycięsko wyszedł Blake Ticehurst , Jamie Perilly był trzeci , a Maksymilian MadMax Solarski tym razem czwarty a tuż za nim kolejny pretendent do tytułu Joseph Knight.

Ostateczne rozstrzygnięcie przyniósł finał który ponownie wygrał Leon Frost , +3,81s. straty notuje Macie Hitter ,wolniejszy o +18,02s. Joshep Knight jest trzeci . Jack Theobald +19,27s. czwarty osiąga swój najlepszy wynik w tych mistrzostwach.  Bardzo szybki Jamie Perilly popełniający najwięcej tego dnia błędów dopiero 5 , a za nim jadący z zablokowanym hamulcem który zaprzepaścił szansę na kolejny dobry wynik Maksymiliana MadMaxa Solarskiego na 6 pozycji.

W top 10 mieści się kolejny zawodnik 303 Squadron Team Colin Ważny który okazjonalnie pojawiał się na tych zawodach po raz drugi, bez  wcześniejszych treningów był w stanie utrzymywać fajne równe tempo nie popełniając większych błędów wyścig zakończył na 8 miejscu a całe mistrzostwa na 14 pozycji. 

Całe mistrzostwa odzwierciedlały w pełni umiejętności i doświadczenie poszczególnych zawodników  z których najlepiej spisywał się  Leon Frost, który   po raz trzeci wygrał na Buckmore Park zgarniając Mistrzostwo !

Tytuł I Vice Mistrza przypadł dla  Joshep Knight który zdobył wczesniej tytuł Mistrza zimowych rozgrywek 2016/17 na tym torze, zaliczając tylko jedną wygraną .  Dwie wygrane na swoje konto zaliczył najmłodszy stażem oraz doświadczeniem Maksymilian ”MadMax” Solarski, który stanął na najnizszym stopniu podium  zdobył tytuł II Vice Mistrza Buckmor Park Championship 2017.