Niedzielny wyścig w Sittingbourne na torze Bayford Meadows pojechaliśmy na starym silniku który na wszelki wypadek musieliśmy odebrać z Bristolu gdyż rozebrany silnik na badaniu technicznym w Camberley dzień wcześniej nie chciał odpalić.
Zawody rozpoczęliśmy od kwalifikacji gdzie Maksymilian wykręcił 6 czas , w pierwszym przed finałowym wyścigu trzymał się blisko czołówki  by na ostatnim okrążeniu wykorzystać błędy rywali i ukończyć wyścig na 3 pozycji.
Warunki były bardzo zmienne co sprawiało nam problem z doborem opon do kolejnego wyścigu przed finałowego. Podjęliśmy decyzję o oszczędzeniu opon na finał co zaowocowało nasz wyjazd na nowych slikach SL2  z twardszą mieszanką niż SL3 na których ścigaliśmy się do tej pory był jedyną opcją by zachować jakiekolwiek szanse na dobry wynik w finale. Tak jak było to przewidziane MadMax stracił w sumie 5 pozycji i skończył na 8 miejscu.
Do finału założyliśmy opony przejściowe które dawały większe gwarancje na przyczepność. Wybór okazał się trafny gdyż Maksymilian już na początku odrobił 3 miejsca i gonił czołówkę jednak w połowie wyścigu zaczął tracić dystans do rywali przed nim. Po zawodach okazało się że była jakaś usterka na tylnej osi która blokowała ją .
Mimo to Maksymilian”MadMax”Solarski dojechał na 5 miejscu i po raz 5 z rzędu zdobywa Best Nowice Trophy
powiększając swój pucharowy dorobek.
https://speedhive.mylaps.com/en/Championships/57205