Ostatnia 6 runda Lydd IKR Winter Championship 16/17 rozgrywana w hrabstwie Kent na jednym z najszybszych torów kartingowych w UK miała szczególne znaczenie dla polskiego zespołu 303 Squadron Team.

Tytuł Mistrza zapewnił sobie podczas 5 rundy  #91Arche Walker ale droga do Vice mistrzostwa była otwarta dla aż 4 zawodników.

Stawce po vice mistrza przewodził #33Maksymilian „MadMax ” Solarski z Southampton reprezentujący barwy 303 Squadron Team oraz Polish Automobile Club UK z dorobkiem 415pkt.
Tuż za nim meldował się #45Daniel Hughes z dorobkiem 410 pkt a tuż za nim czaił się #07Jack Badger z 398pkt na swoim kącie ,matematyczną szansę miał także #44Finley Whatson który mógł tylko liczyć na pecha rywali gdyż jego strata była zbyt duża.
Zawody rozpoczęły się od krótkiej 3 min praktyki, by następnie przystąpić do kwalifikacji które wygrał :#19Chris Doble 44.776s , drugi że stratą +0.146s był #82Josh Rudd .
#07Jack Badger był trzeci z stratą +0.177s  i jako czwarty w kwalifikacjach z +0.190s melduje się Maksymilian”MadMax”Solarski .
Za nim przyjeżdża #45Daniel Hughes gorszy o +0.299s od polskiego kierowcy.
Heat1 był pierwszym wyścigiem kwalifikacyjnym tego dnia i dla Polskiego zawodnika dość sporym wyzwaniem, nie mógł sobie pozwolić na stratę bardzo cennych punktów by utrzymać prowadzenie po koronę Vice Mistrza.
Bardzo dobry start już na pierwszych metrach pozwolił wbić się na 2 miejsce jednak bardzo niekorzystna pozycja do kolejnego zakrętu spycha zawodnika 303 Squadron Team na 4 miejsce. W połowie pierwszego okrążenia traci kolejną pozycje gdyż jego opony jeszcze się nie nagrzały odpowiednio by zapewnić maksymalną przyczepność.
Taka strategia teamu z Southampton była bardzo trafna . Od 3 kółka opony złapały  swoją temperaturę i MadMax szedł do przodu jak burza po kolei wyprzedzając rywali . Na przedostatnim 7 okrążeniu wyszedł już na prowadzenie wykręcając najlepszy czas jednego okrążenia.  Jednak na ostatnim zakręcie popełnił mały błąd i na metę wjechał +0.132s. za #82Josh Rudd który wygrał swój pierwszy wyścig kwalifikacyjny.
Dla Maksymiliana”MadMax a”Solarskiego było to niewielkie zmartwienie, udało się uzyskać jeszcze większe prowadzenie w tabeli mistrzostw, gdyż jego główni rywale do tytułu Vice mistrza zameldowali się zanim.
Heat 2 był jeszcze bardziej pełen akcji. Startujący z 2 pozycji #33 Maksymilian MadMax Solarski obrazu obejmuje prowadzenie które traci na trzecim okrążeniu, gdy na kolejnym kółku opony zaczynają lepiej pracować MadMax dorabia straty i na dwa okrążenia do końca obejmuje prowadzenie kończąc wyścig z przewagą 1.601s. przed #44 Daniel Hughes i 1.618s nad #82Josh Rudd. Autor najszybszego okrążenia #07Jack Badger zameldował się początkowo na 2 pozycji lecz został zdyskwalifikowany za nieszczelny układ wydechowy. Przygoda Jacka i dobre dwa pierwsze wyścigi zapewniły  kierowcy 303 Squadron Team tytuł Vice Mistrza !!!
Maksymilian „MadMax” Solarski postawił kropkę nad „i” w Finale startując z 1 miejsca szybko zbudował sobie bezpieczną przewagę i bezpiecznie kontrolował ją do samego końca nie dając szans rywalom.
Zawodnik Polish Automobile Club UK z zespołu 303Squadron Team po raz drugi zdobywa koronę Vice Mistrza IKR w przeciągu ostatnich 6 miesięcy i jest pierwszym Polakiem który tego dokonał w tych rozgrywkach.
Obecnie na półmetku  zajmuje także 3 miejsce w IKR Clay Pigeon  Spring Series gdzie kolejna runda już  25 marca odbędzie się na torze nieopodal Dorchester.
Kolejnym polskim akcentem w Lydd był start Jakuba Jakoniukowicza w klasie Cadet IAME który jako jedyny startował w tej klasie w związku z czym brak nam jakich kolwiek porównań.
 Klasa Jakuba była połączona z klasą Honda Cadet gdzie startował zawsze 30s. za nimi.
Sam Jakub szybko się nauczył nowego  toru na którym był po raz pierwszy podczas sobotnich praktyk i w niedzielę udowodnił że szybko się uczy trzymając dość wysokie tempo we wszystkich wyścigach.
Starty naszych młodych kartingowców wspierane są przez:
Midlands.PL
Southampton.PL
TopMejt
Food Stop
Polish Produkt Ltd.
DanTech
BigFoot Recruitment
BWGarage
BWService
AutoTechPlusLtd.
General Car Service&Repairs
Gadget
AutoMax Swindon
Polskie Biuro
Salek’s Motors
Speedy Driver Ltd.