W drugi weekend maja rozegrane zostały kolejne regionalne kartingowe mistrzostwa Wessex Challenge oraz 4 runda Clay Pigeon Raceway Championship w której brał  udział 303 Squadron Team,  tym razem wspierany przez Mistrza Polski i Europy Wschodniej Sławomira Murańskiego.

Maksymilian”MadMax”Solarski, Maciej Hamera, Sławomir Muranski, David Aulejtner,Colin Ważny

W piątkowe praktyki Sławek Murański pracował intensywnie z czwórką zawodników 303 Squadron Team Dawidem , Colinem i Maksymilianem startującymi w klasie Honda Cadet oraz Maciejem z klasy Mini Max.  Doświadczony zawodnik światowej czołówki klasy DD2 Masters szybko odkrył braki w zawodnikach i wprowadził nowe standardy do tego młodego zespołu.

Sławomir Murański, Maksymilian”MadMax”Solarski

Sławomir Murański, David Aulejtner

Sławomir Murański , Colin Ważny

Robert Solarski założyciel 303 Squadron Team-  zdawałem sobie sprawę , że już dawno przekroczyliśmy pewną granicę wiedzy którą posiadam i tylko świeże spostrzeżenia i uwagi tak doświadczonego zawodnika jak Sławek Murański, mogły nam pomóc dalej rozwijać  skrzydła. Bardzo dziękuję Sławkowi za tą bezcenną porcję wiedzy i cieszę się że odpowiedział na nasz apel o pomoc której ewidentnie potrzebowaliśmy. Dużo się nauczyliśmy przez ten krótki czas spędzony razem na torze, wszystkie zalecenia zostały wprowadzone niemalże natychmiast.  Wszystkim chcącym się czegoś nauczyć o tym sporcie polecam odwiedzić  Tor Kartingowy Wrocław Racing Center gdzie często można spotkać Sławomira Murańskiego .

Wizyta Sławka dużo wniosła do zespołu co od razu można było zauważyć w sobotnich zawodach.

Tomasz Ważny , Robert Solarski, Sławomir Murański

 

 

Honda Cadet.

W sobotę poranne kwalifikacje do Wessex Challenge  najlepiej z kadetow 303 Squadron Team poradził sobie Maksymilian MadMax Solarski który w swojej grupie  wykręcił 2 czas ulegając tylko K.Berta o zaledwie +0,030s .

Colin Ważny w swojej grupie był 13 , Dawid Aulejtner do kwalifikacji startował w grupie 1 gdzie zajął 18 miejsce.  W ogólnej klasyfikacji po kwalifikacjach które wygrał Mnson Peren,  Maksymilian ”MadMax” Solarski był 4,  Colin Ważny zanotował 26 czas a David Aulejtner  sklasifikowany został na 35  pozycji na  44 zawodników.

Dodajmy ze na te zawody zjechała się stawka najlepszych zawodników w UK którzy te zawody traktowali jako trening przed British Karting Championship Super One Series, które odbędą się na Caly Pigeon Raceway już na początku czerwca.

W wyścigach Heat1 i pół finale z pośród kadetów ponownie najlepiej poradził sobie Maksymilian MadMax Solarski który zanotował 5 i 9 rezultat , dało mu to 9 pole startowe do finału A gdzie stracił jedną pozycję startową dojeżdżając w top 10,  i tym samym zgarnął puchar za 10 miejsce w Wessex Championship.

Wessex Chellenge 2018 10 place for Maksymilian”MadMax”Solarski

Colin Ważny w wyścigach Heat 1 oraz pół finale A zanotował 12 i 22 rezultat co uplasowało go na 22 miejscu w finale A ,                      David Aulejtner musiał jeszcze walczyć o wejście do finału A  ,  który  w heat 1 był 20 , a do   pół finału B startował z 10 pozycji który ostatecznie ukończył w top 4 i rzutem na taśmę wszedł do finału A  .
Finał B pomyślnie rozegrał się dla zawodnika 303ki i  dołączył do kolegów z zespołu Maksymiliana MadMax a Solarskiego i Colina Ważnego .

 

Finał A to dobra jazda Solarkiego który dowozi 10 miejsce , Ważny i Aulejtner po zaciętym boju zajmują ostatecznie 26 i 28 pozycję.

MadMax

Klasę Honda Cadet a zarazem mistrza Wessex Championship wygrywa  Daniel Guinchard który wygrał już jedną rundę Super One Series  i ewidentnie ma duże szanse na kolejny dobry rezultat w S1 na początku czerwca w Clay.

Maksymilian ”MadMax” Solarski , Daniel Guinchard

Mini Max

Maciej Hamera popisał się 7 czasem w swojej  klasie MiniMax liczącej aż 25 kierowców, klasa ta także była uzupełniona poprzez zawodników z ścisłej czołówki brytyjskiego czempionatu Super One Series. Kwalifikacje wygrał Brodie Trayhorn który był szybszy od kierowcy 303 Squadron Team o +0,440s.

Maciej Hamera

Maciej Hamera też świetnie się spisał w tak dobrze obsadzonej klasie, podczas   heat 1 był 8 a  półfinał zakończył na świetnym 6 miejscu. Ponownie oba wyścigi wygrał Brodie Trayhorn, który finał także zapisał na swoje konto. Maciej Hamera świetnie sobie radził kończąc na dobrym 7 miejscu w tak prestiżowych zawodach.

Wyniki Wessex Chellenge: http://results.alphatiming.co.uk/cpkc/2018w/1w/

 

Runda 4 Clay Pigeon Raceway Championship.

Kolejne ściganie w nieco innym formacie rozegrały się w niedzielę , zawody te były już 4 rundą Clay Pigeon Raceway Championship. Format zawodów przebiegał następująco , do rozegrania było po 3 wyścigi kwalifikacyjne dla każdej klasy, wyjątkiem była najbardziej liczna klasa kadetów która posiadała aż 4 takie wyścigi . A każdy z 44 zawodników tej klasy musiał zaliczyć 3 z nich oraz losowo przydzielone miejsca na gridzie , po jednym z początku ,środka i końca stawki.

Honda Cadet.

Ponownie najszybszym kadetem 303Squadron Team był Maksymilian MadMax Solarski który startował w Heatach 2,3i 4.  Pierwsze dwa wyścigi z środka i końca stawki MadMax pojechał wyśmienicie zyskując w jednym 9 pozycji a w drugim 13 . Trzeci heat nie poszedł zbyt dobrze Maksymilianowi .  Był to wyścig pełny kontrowersji , już na samym wyjeździe z pit line zawodnika 303 Squadron Team który do tego wyścigu posiadał pierwszą pozycję startową i powinien prowadzić całą stawkę, został wyprzedzony przez konkurenta.   Lincoln Bailey-Arnison powtórzył ten manewr podczas wyjścia na prostą start/meta wyprzedzając zawodnika 303ki prowadzącego stawkę.  Niestety sędzia faktu podjął decyzję o starcie wyścigu, Maksymilian był przekonany że będzie restart i nie wcisnął gazu na tyle by utrzymać dobre miejsce startowe, zanim przekroczyli linie startu już stracił 3 pozycje. Mniejsza prędkość w pierwszym zakręcie i w efekcie kolejny spadek aż o 7 pozycji.  Zaczynając przebijać się do przodu na 4 okrążeniu  miał kolejnego pecha,   Blake Ticehurst uderzony przez Thomas Cucurullo-Yeomans zakręcił się i wpadł prosto na linię jazdy MadMaxa który już nie mógł uniknąć kolizji. W efekcie tego zderzenia obaj spadli na koniec stawki. MadMax ponownie zaczął odrabiać pozycje , w efekcie 25 pozycja na koniec wyścigu.

Maksymilian ”MadMax” Solarski

Colin Ważny wylosował te same heaty co Maksymilian ,  dyspozycja   zawodnika z Bristolu tego dnia jednak nie była najlepsza. Zajmując tego dnia 25,17 oraz 26 miejsce zapewnił sobie start w finale B gdzie z 7 pozycji startowej musiał walczyć o wejście do finału A.  Podobnie  było w przypadku  Davida Aulejtnera który zanotował 27, 23 i 27 miejsca, który trafił do finału B.   Obaj kierowcy musieli stoczyć jeszcze jeden bój o wejście do finału A , Colin startował z 7 pozycji a Dawid z 12. Tempo w finale B jednak nie było zadowalające i obaj kierowcy nie zakwalifikowali się do finału A.

Colin Ważny

Maksymilian Mad Max Solarski jako jedyny kadet z 303ki dostał się do finału A.  Startując z odległej 22 pozycji nie mógł  liczyć na jakiś wspaniały wynik jednak Mad Max nie sprzedał łatwo skóry i już na pierwszym okrążeniu odrobił 9 pozycji . Przez resztę wyścigu gonił ogon czołówki , udało się jeszcze odrobić jedna pozycję kończąc ostatecznie na 12 miejscu w zawodach w których startowało aż 44 zawodników.

Maksymilian ”MadMax” Solarski

 

Mini Max

 

Maciej Hamera świetnie spisał się w Heat 1 gdzie awansował aż o 15 pozycji zajmując  świetne 9 miejsce, kolejne dwa heaty nie były szczęśliwe dla polskiego kierowcy . W heat 2 startując z 10 pozycji szybko wspiął się na 5 miejsce , już na trzecim okrążeniu atakował 4 pozycję gdy konkurent wypchnął Macieja z  toru tracąc aż 15 pozycji.  Maciej ponownie musiał ostro wziąć się do pracy , efektem czego był awans z odległej 20 pozycji na 13.  Ostatni 3 heat Maciek Hamera rozpoczął z dobrej 4 pozycji i szybko wskoczył na 3 utrzymując ją do 5 okrążenia gdzie ponownie otrzymał strzał z tyłu i wypadł poza linię, konkurenci byli zbyt blisko i skorzystali na tym . Maciek łatwo się nie poddaje i ostro walczył by wrócić do top 3 jednak konkurencja odpowiedziała też ostro co poskutkowało kolejnym spadkiem , jadac na 13 pozycji Maciej Hamera odrobił jeszcze jedną pozycję w końcówce kończąc na 12 pozycji w wyścigu,   który ponownie wygrał dominator  tej klasy Brodie Trayhorn.

Maciej Hamera

Wyniki 4 rundy Clay Pigeon Championship : http://results.alphatiming.co.uk/cpkc/2018/4w/