Maksymilian ”MadMax” Solarski w ubiegły weekend zadebiutował na dobrze sobie znanym torze Clay Pigeon Raceway w British Karting Championship . Była to 5 runda tego cyklu rozgrywanego pod nazwą Super One Series.

Jest to jedna z najlepszych serii kartingowych w europie , wysoki poziom jaki tam panuje jeszcze bardziej zachęca nowych kierowców do wzięcia udziału w tym show.  Do tego grona tym razem dołączył Maksymilian ”MadMax” Solarski debiutując w gronie najlepszych tym razem z fabrycznym zespołem Projekt One Racing Team. Do zawodów w klasie Honda Cadet zgłosiło się 55 zawodników , w tym gronie był także Kacper Skuza który już ma za sobą 4 starty  w S1 i zajmuje 30 miejsce na 48 sklasyfikowanych zawodników.

 

Gościnny występ młodego zawodnika z 303 Squadron Team w S1 zaczął się od bardzo dobrych kwalifikacji gdzie MadMax uzyskał świetny 17 czas !!!, był to jednocześnie rekord osobisty PB41.16s. , a 0.44s. stracił do najlepszego LOMLIEV Ivan który wygrał kwalifikacje.  Bardziej doświadczony Kacper Skuza zameldował się na 21 miejscu z 0.58s straty do zwycięzcy.  Wyścigi kwalifikacyjne rozgrywane  w sobotę Polscy kierowcy pojechali ze zmiennym szczęściem.  Kacper był 20 i 18 a MadMax 17 ,a drugiego wyścigu nie ukończył po wypadku. Na 7 okrążeń przed końcem zajmował ponownie 17 pozycję co dawało by mu gwarantowany start do niedzielnych finałów.

Po wyścigach kwalifikacyjnych Kacper zajmował 28 miejsce a Maksymilian był 32, obaj kierowcy musieli ponownie walczyć o wejście do finału niedzielnego poranka w repasażu .

Wyścig ostatniej szansy nie był idealny w wykonaniu MadMax a , po starcie na pierwszym okrążeniu popełnił dwa małe błędy które spowodowały spadek  z 4 na 11 pozycję.  Po zaciętej walce ostatecznie przebił się na 8 pozycję w 5 minucie wyścigu i zaczął pogoń za jadącą w grupie  czołówkę do której  posiadał ponad 4.5s straty. Niestety dystans był już zbyt daleki by odrobić straty, choć czasy pojedynczych  okrążeń na poziomie  3 i 4 miejsca wyglądały dość dobrze to pozwoliły zbliżyć się do prowadzącej grupy na 2s. ostatecznie utrzymując 8 pozycję na koniec wyścigu.  Z dwójki Polaków do finału przechodzi bardziej doświadczony Kacper Skuza kończąc wyścig na 6 miejscu.

Kacper Skuza świetnie zaprezentował się w pierwszym finałowym wyścigu gdzie z końca stawki wyprzedzając 9 konkurentów  przebił się na 25 pozycje. Kolejny wyścig już nie był tak dobry gdyż na początku został wypchany z toru spadając na ostatnie miejsce. Pogoń po powrocie na tor zakończył 29 miejscem w drugim finałowym biegu.

 

Rywalizację wygrał dotychczasowy lider klasy Honda Cadet Arche Brown który triumfował w obu wyścigach finałowych tego dnia.