Maraton wyścigowy na Clay Pigeon Raceway dla 303 Squadron Team  zakończył się  dobrymi wynikami.Po rundzie IKR oraz Super One przyszła kolej na 5 rundę klubowych mistrzostw która była 3 z rzedu weekendem spędzonym pod Dorchester.

Do zawodów przystąpiło 4 kierowców w klasie Honda Cadet Jack Price , Dawid Aulejtner, Colin Ważny  oraz rodzynek w klasie Mini Max Maciej Hamera.

Honda Cadet.
Zawodnicy 303 Squadron Team mieli swoje wzloty i upadki tego dnia. Australijczyk Jack Price najmłodszy kierowca w stawce dzielnie radził sobie w wszystkich wyścigach kwalifikacyjnych poprawiając swoje czasy, jednak tak młody organizm nie zniósł trudów warunków atmosferycznych jakie panowały tego dnia .
Najmłodszy Jack nie ukończył finału ale już zapowiedział że wróci za miesiąc i poprawi swój wynik z tej rundy.

Opublikowany przez 303 Squadron Team 9 maja 2018

Piąty w klasyfikacji generalnej klasy Honda Cadet Colin Ważny oraz 13 w klasyfikacji David Aulejtner zaliczyli średni występ notując się w środku stawki przez cały dzień.

Colin Ważny w 3 biegach kwalifikacyjnych był 8 , 6, 6 co dało mu 6 pozycję startową do finału , który ukończył na 7 miejscu.  Dawid Aulejtner notował 10 , 9 i 7 rezultat w biegach kwalifikacyjnych co dało mu 8 pozycję startową do finału . Na tej samej pozycji ukończył 5 rundę mistrzostw klubowych w Clay.

Najlepiej tego dnia poradził sobie Maksymilian MadMax Solarski zajmujący 8 pozycję w klasie po 3 startach z 4 rozegranych do tej pory.  Najstarszy stażem kierowca 303ki miał realne szanse na wygranie tych zawodów. Wyścigi kwalifikacyjne kończył na 2 , 10 i 3 miejscu, wyniki te zaowocowały P3 do finału który przyniósł wiele emocji. Po starcie prowadzenie utrzymał Thomas Cucurullo-Yeomans który wygrał wszystkie 3 heaty tego dnia. Drugi  Edward Leader utrzymał także swoją pozycję po starcie,  Solarski traci i spada oczko niżej , za Jeza Wiliamsa .
Wiliams i Solarski szybko przebijają się do przodu wyprzedzając Edwarda Leadera i od 4 okrążenia razem gonią Tomasa który posiadał 0.5s przewagi . Dopiero na ostatnim okrążeniu różnice były na tyle małe by który kolwiek kierowca mógł myśleć o ataku.

Thomas Cucurullo-Yeomans bronił się zacięcie przed atakami Jeza Wiliamsa na czym skorzystał Maksymilian MadMax Solarski wyprzedzając Jeza na ostatnim zakręcie wskakując na 2 miejsce.

1🏆 Thomas Cucurullo-Yeoman
2🏆 Maksymilian MadMax Solarski +0.23s
3🏆 Jez Wiliams.                                   +0.34s.

Maksymilian MadMax Solarski jest jednoczesnie autorem najszybszego okrążenia   w finale 41.63s.  jak i heat 3 41.70s.

Zapewne dorobek  punktowy MadMaxa pozwoli  na awans w tabeli mistrzostw Clay Pigeon Raceway Championship 2018.

MiniMax

Maciej Hamera jedyny reprezentant 303ki w klasie  Mini Max radził sobie dość dobrze przez cały dzień kręcąc czasy w ścisłej czołówce  ostra walka  przekłada się na dobry wynik w wyścigach kwalifikacyjnych gdzie polski kierowca zanotował 7 , 5 i 4 rezultat.  Wynikiem czego był start do finalu z dobrego 3 miejsca. Po ostrej walce jednak nie udało się utrzymać pozycji i finał Maciej ukończył na  świetnym 4 miejscu.

Nerve of steel and maximum attack mode.

Opublikowany przez 303 Squadron Team 14 maja 2018

Klasę wygrał Jordan Morris , 2 miejsce zajął Ollie Tyler a trzeci był Charlie Knight.

Już w przyszłym tygodniu na następnych zawodach   Maksymilian MadMax Solarski będzie bronił barw 303 SQUADRON Team podczas kolejnej 4 rundy British Karting Championship Super One Series  rozgrywanej w Szkocji na torze Cumbria Kart Racing Club.  A tydzień później wszyscy kierowcy 303ki zjadą się Mansell Raceway gdzie będą walczyć  o punkty do klubowych  oraz  regionalnych mistrzostw NKRA CHAMPIONSHIP  2018  SOUTH ENGLAND & WALES gdzie nasi kierowcy wiodą prym w obu klasach!