Listopadowa runda na  Buckmor Park przywitała uczestników 7 rundy typowo jesiennymi warunkami. Słoneczny dzień poprzedzony przymrozkiem był nie lada wyzwaniem dla kierowców którzy stawili się na starcie. W tym gronie oczywiście nie zabrakło aktualnych liderów klasy Cadet IAME  Jakuba Jakoniuka oraz Honda Cadet Clubman Maksymiliana ”MadMax-a” Solarskiego .

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Cadet IAME

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Jakub Jakoniuk swoją systematycznością wypracował sobie ogromną przewagę w mistrzostwach i jego tytuł mistrzowski jest już niemal pewny, musi jednak pilnować swojej pozycji w mistrzostwach i dojeżdżać do mety by nie stracić swojej przewagi. Dzień zawodów rozpoczął niezbyt udanie gdyż źle dobrane ciśnienie w oponach nie pozwoliło uzyskiwać dobrych czasów i Jakub kończy kwalifikacje na ostatnim miejscu. W pierwszym wyścigu Polski kierowca 303Squadron Team odrabia 2 pozycje w swojej klasie kończąc wyścig na 2 miejcu tuż za Craig MORGAN.  Półfinał Jakub także kończy za Craigem spokojnie dowożąc bardzo ważne punkty do mistrzostwa . W finale o wygranie klasy IAME stoczona była ostra walka która wyeliminowała zwycięzcę kwalifikacji i dwóch porannych wyścigów którym był Craig Morgan.  Jakoniuk ponownie dowozi solidne punkty za 2 miejsce do mistrzostw, wyścig w klasie IAME wygrał Jacob BALDRY.

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

 

Honda Cadet Clubman

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Lider klasy HCC Maksymilian MadMax Solarski nie posiada tak ogromnej i zarazem bezpiecznej przewagi w mistrzostwach jak jego kolega z zespołu Jakub Jakoniuk.  Przewaga MadMax-a po nieudanej poprzedniej rundzie stopniała z 24pkt do zaledwie 4pkt. więc by utrzymać prowadzenie po rundzie 7 trzeba było zaliczyć bardzo dobry dzień na Buckmore Park.  Kwalifikacje nie były zbyt udane także i dla lidera HCC który był wolniejszy o ponad 2s.od zwycięzcy  Jamie PERILLY , który popisał się wyśmienitym czasem 50,01s. na jeszcze częściowo oblodzonym torze. MadMax wywalczył 6 pole startowe do pierwszego wyścigu i już po starcie nadrobił dwie pozycje . Na 7 okrążeniu pokonał jeszcze rywala do mistrzowskiej korony którym jest Joseph KNIGHT.  Maksymilian MadMaX Solarski kończy ten wyścig na dobrej 3 pozycji , wyścig wygrał Jamie PERILLY a drugi był Leon FROST który walczy o mistrzowską koronę z Solarskim i  Knightem.

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Finał przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Z pierwszego rzędu startował najszybszy tego dnia Jamie PERILLY , obok siebie miał Leona Frosta . w drugiej lini stali Solsrski z Knight , a w trzeciej Jack THEOBALD i Jack MATTHEWS między którymi miała  rozegrać się walka o zwycięztwo w 7 rundzie Buckmore Park Championship. Już na starcie w pierwszym zakręcie popełnił błąd najszybszy do tej pory Jamie PERILLY , zaliczył spina wypadając z gry o wygraną tego dnia.

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Najlepiej sytuację wykorzystał kierowca 303 Squadron Team Maksymilian MadMax Solarski który przejął  prowadzenie,  tuż za nim był Joseph KNIGHT ,Jack MATTHEWS i Leon FROST który wyprzedza Jacka na kolejnym okrążeniu i goni uciekający duet  Solarski i Knight. Kolejne 3 okrążenie przynosi zmianę lidera którym jest teraz Knight przed Solarskim i Frostem. Walka między tą trójka kierowców nabiera rozpędu i kolejne okrążenie zmienia kolejność, tym razem prowadził Solarski przed Frostem i Knightem który popełnił mały błąd i stracił fotel lidera. Okrążenie 5 przynosi kolejnego lidera którym tym razem był Frost przed Solarskim i Knightem. Frost utrzymał jeszcze prowadzenie do 7 okrążenia gdzie uległ Solarskiemu , Knight był tuż za nimi o zaledwie 0,4s. co pozwoliło zaatakować z sukcesem Frosta i odzyskać 2 pozycję na kolejnym 8 okrążeniu.

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Do 15 przedostatniego okrążenia sytuacja się nie zmieniała i prowadził Solarski przed Knightem i Frostem. Polski kierowca potrzebował tej wygranej by maksymalnie zwiększyć  przewagę nad swoimi konkurentami o koronę Mistrza i zaczął jechać defensywnie by utrzymać prowadzenie. popełnił jednak mały błąd który wykorzystał Knight, wysuwając się na prowadzenie. Solarski jednak nie odpuszczał i ponownie wyszedł na prowadzenie tuż za linią start-meta rozpoczynając ostatnie okrążenie jako lider wyścigu. Kilka zakrętów dalej  Knight jednak ponownie ogrywa Solarskiego  i wychodzi na prowadzenie przekraczając linie mety jako zwycięzca rundy 7 , Solarski jest drugi który przegrywa o zaledwie 0,15s,  a tuż za nim na 3 miejscu melduje się Frost gorszy o 0,340s.  Nowicjusz Jack BADGER jest 4 który po raz pierwszy startował na tym obiekcie ! Jack MATTHEWS kandydat do końcowego podium jest 5 , a 6 na mecie melduje się największy pechowiec  Jamie PERILLY który  wykręcił najlepszy czas jednego okrążenia 48.53s. tego dnia.

http://results.alphatiming.co.uk/bpkc/2017/7/s/23210/

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 22 listopada 2017

Ten finał był jednym z najbardziej zaciętych pojedynków w tej klasie rozegranym w tym roku, pierwsza 3 kierowców walcząca o mistrzostwo szybko odjechała pozostałym i między sobą rozstrzygali wyniki 7 rundy . Różnica między zawodnikami Top 3 od 2 okrążenia nie wyniosła więcej niż   0,640s. często osiągając wartości pomiędzy 0,080s.-0,340s. różnicy na okrążeniu,co świadczy o jakości kierowców.