Dnia 3 i 4 czerwca Maciek po raz pierwszy wziął udział w regionalnych
mistrzostwach południowej Anglii, jako jedyny reprezentując 303 Squadron Team w tym evencie.
O zawodach opowie nam Dominik , tata Macka.
– Zaczęliśmy już w piątek od praktyk które poszły obiecująco od strony osiąganych czasów. Sobota zaczęła się wybornie i w kwalifikacjach Maciek wykręcił swój najlepszy życiowy czas, poprawiając go jeszcze później wielokrotnie podczas tego weekendu. Potem problemy techniczne, czyli urwany zderzak na mecie przed-finałowej sesji spowodowały niestety start z końca stawki w finale. W sobotnim finale Maciek pojechał dobrze, ale olbrzymie postępy odnośnie czasu przejazdu pokazały nam duże braki w technice wyprzedzania wolniejszych rywali. Dlatego niedziele zaczęliśmy bardzo wcześnie od szczegółowej analizy toru pod katem strategii wyprzedzania. Efekty okazały się spektakularne. We wszystkich 3 heat Maciek jechał znakomicie, osiągając swój najlepszy czas na tym obiekcie, zbliżając
się bardzo blisko do ścisłej czołówki.
Maciek po Southern Champs w Forest Edge przesunął się mocno w górę klasyfikacji generalnej.
Po niemal 3 dniach ścigania się w pełnym słońcu na slick’ach, finał zaczynał się w pełnym deszczu. Jeszcze na grid przed samym startem zmienialiśmy ustawienia, na ile to było możliwe. W finale na mokrym Maciek pojechał bardzo dobrze, dostarczając mnóstwo wrażeń.
Po tym jak został wypchnięty na starcie na trawę, mocno piał się w gore do 3 okrążenia. Potem zbyt agresywna jazda spowodowała spin na szykanie i Maciek musiał zaczynać z tylu stawki pogon od nowa. Ale nie zawiódł i w tych trudnych warunkach udało mu się po raz drugi odrobić straty i dojechać w pierwszej dziesiątce. Mógł być znacznie wyżej, gdyby Maciek wyjechał na czas na swój 3 heat, który rozpoczął z tylu stawki zamiast na czele, ze względu na problemy ze startem z grid. Podsumowując, w ostatni weekend Maciek zrobił spektakularny postęp zarówno odnośnie czasu przejazdu jak i techniki wyprzedzania rywali, po którym możemy już myśleć o ataku na ścisłą czołówkę. W klasyfikacji generalnej Forest Edge, Maciek przesunął się na wysoka 9 pozycje po 3 seriach.
D.