Pierwsze zwycięstwo w pierwszej rundzie :

BTRDA Clubmans Rallycross Championship

„Tomasz Chojnacki Rallycross Team”… W ubiegłym sezonie ukończył zawody na 3 miejscu w klasie, a dziś cieszy się z wygranej. Tomasz to kolejny polski zawodnik w  brytyjskim Rallycross który kontynuuje tradycje zwyciężania i dołącza do takich zawodników jak  Tomasz Wielgosz , Robert Potyra, Tomasz Marciniak którzy mają na swoim kącie nie tylko wygrane ale i tytuły Mistrzów . Na wyspach na podium stawali także  Krzysztof Frask , Mariölla Mehlbergen, Michał Łabedz i Sławek Wołoch !!!!!

Bardzo nietypowo podejdziemy do tematu i  tym razem zapytamy jak przebiegły zawody serwisanta Tomka który koleżeńsko pomaga przy zawodach.

Piotrku czy mógł byś opowiedzieć  jak zawody wyglądały od twojej strony?

Tak,  dziś mieliśmy trochę problemów z układem chłodzenia , auto się ciągle przegrzewało ale opanowaliśmy problem. Wiadomo wiele stłuczek jak to w RX więc mieliśmy pełne ręce roboty.

Tomek w Q1 startował z pierwszej linii ale spalił start ( wyskoczył mu bieg) i spadł na koniec, pomimo tego przepchał się powoli do przodu i ukończył na 3 pozycji.

W Q2 startował z ostatniej linii i pięknie wystartował obejmując od razu 2 pozycje, po 1 okrążeniu był już pierwszy. Q3 startował z 3 linii i ukończył na 2 miejscu osiągając 2gi czas w klasie i awansując od razu do finału A .

W finale były połączone dwie klasy „Production 1.6l „- nasza klasa i ” Production 2.0l ” klasa wyższa. Tomek ukończył wyścig na drugiej (przed nim był tylko kierowca z 2.0l) zdobywając tym samym 1sze miejsce w swojej klasie i 2gie w kategorii ” Production ” ….

My z naszej strony gratulujemy wyniku Tomaszowi  i czekamy na więcej takich newsów.