Wygrana Solarskiego , drugie miejsce Jakoniuka i wspaniałe 4 miejsce dla Ważnego pomimo wypadku w wyscigach kwalifikacyjnych,  tak prezentują się wyniki chłopców z 303 Squadron Team. 

 

CLAY PIGEON RACEWAY

Runda 1IKR Clay Summer Series 2017  była ostatnią okazją do treningu przed zbliżającą się rundą British Karting Championship. Dlatego stali uczestnicy „Super One” też zjawili się tego dnia na torze położonym nieopodal Dorchester.

303 Squadron Team reprezentowany przez Colina Ważnego oraz Maksymiliana „MadMax a” Solarskiego przystąpił do zawodów w dobrych humorach.  Choć mglista pogoda i wilgotny tor nie sprzyjała zawodnikom zawody odbyły się planowo.

Na dwie poranne sesje treningowe Maksymilian został przeniesiony do klasy Super One Cadet by porównać się z najlepszymi.

Colin Ważny był dobrze przygotowany przez zespół i w każdym wyścigu kwalifikacyjnym osiągał 4 czas jednego okrążenia , ale nie zawsze się to przekładki na wynik.  Najbliżej dobrego rezultatu był podczas Heat2 gdzie po starcie z 1 miejsca tracąc jedną pozycję na pierwszym okrążeniu utrzymywał 2 miejsce aż do 4 okrążenia gdzie został wypchany przez konkurenta  z toru i zakończył jazdę .

W finale jednak Colin wziął się do pracy tak jak powinien i poskutkowało to awansem z 7 na świetna 4 pozycję . Ponownie wykręcając 4 czas jednego okrążenia Colin zanotował swój najlepszy wynik pokonując bardziej doświadczonych zawodników.

Maksymilian „MadMax” Solarski pierwsze dwie sesje treningowe spędził w klasie Super One Cadet by porównać się do najlepszych kierowców tej klasy w UK . Rezultaty nie były najgorsze notując 7 w treningu 1 i 6 czas  w treningu 2.  Po powrocie do swojej klasy  w  3 treningu  pokazał że będzie walczył o zwycięstwo tego dnia, notując najlepszy czas w klasie IKR Cadet .

W trzech wyścigach kwalifikacyjnych Polski zawodnik nie pozostawił złudzeń. Pewnie wygrał wszystkie 3 wyścigi zgarniając tym samym  drugie w karierze pole position!  Jednak do zwycięstwa była jeszcze daleka droga.

Finał był bardzo zacięty w początkowej fazie gdzie dotychczasowy Polski  lider popełnił dwa małe błędy spadając na 3 miejsce za  Lucas Haydon i  Luke Evans  Jednak predyspozycja MadMax a  była idealna  kręcąc od 3 okrążenia  równe dobre czasy odzyskał prowadzenie na 6 okrążeniu i samotnie przekroczył linię mety z zapasem nad 2 +1.750s Lucas Haydon  ,3 + 1.854s. Hugh Moulton ,4  +10.669s. Colin Ważny ,5  +11.182s. Luke Evans

http://results.alphatiming.co.uk/clay/2017/sumr1/s/7313/

 

 

Camberley Kart Club

Tego samego dnia odbyła się także 3 runda w Camberley na Blackbush Kart Track ,  gdzie także 303 squadron Team miał swojego reprezentanta .

Jakub Jakoniuk  po dobrym występie w ubiegłym tygodniu w Buckmore Park, gdzie wygrał klasę Cadet IAME, wciąż utrzymuje dobre tempo i już w porannej praktyce wykręca najlepszy czas jednego okrążenia 31.910 s. drugi czas gorszy o 0.010s. należał do Jordan Upton a trzeci Deagen Fairclough tracił zaledwie 0.160s.

To między tą trójką rozegrać się miała walka o zwycięstwo.  Heat 1 na swoje konto zapisuje Jakoniuk  w Heat 2 i 3 zajmuje drugie miejsca. Wyniki te dały mu pole position do finału, który nie zaczął się idealnie dla Polskiego kierowcy, dwa małe błędy spowodowały spadek na 3 miejsce i taka sytuacja utrzymywała się do ostatniego zakrętu okrążenia, na którym Jakub powraca na drugą pozycję i wyścig kończy +0.460s. za zwycięzcom Deagen Fairclough .

http://results.alphatiming.co.uk/ckc/2017/3/s/3274/

Dobry wynik podczas 3 rundy umocnił Jakuba na fotelu vice lidera  klubowych rozgrywek w Camberley Kart Club.

http://results.alphatiming.co.uk/ckc/2017/champ/1057/

 

Podziękowania dla naszych partnerów  za wsparcie :

Food Stop , Speedy Driver Ltd. ,DanTech, BW Garage, Salek’s Motors , AutoMax Swindon, AutoTech Plus Ltd, General Car Repairs , Southampton.pl , TopMejt , Magazyn.PL , Londynek.net.