W miniony weekend na Clay Pigeon Raceway odbyła się druga runda mistrzostw MSA.

Karting łączy…Jeszcze dwa lata temu drużyna Dywizjonu 303 na Wyspach liczyła zaledwie 2 osoby. Tworzył ją kierowca i…

Opublikowany przez 303 Squadron Team na 11 marca 2018

Siedem kategorii, 140 kierowców, znakomite wyścigi i mnóstwo emocji. Tego wszystkiego doświadczyliśmy w ostatni weekend na torze Clay Pigeon (Dorchester), gdzie odbyła się druga runda klubowych mistrzostw MSA. Największe emocje towarzyszyły najliczniejszym kategoriom.

Honda Cadet

Wśród najmłodszych kierowców ścigających się w Honda Cadet (34 zawodników) zwycięstwo zanotował Kean Berta z teamu Intense Motorsport, który w finałowym wyścigu atakował podium z siódmego pola startowego i na mecie wyprzedził minimalnie Olivera Greenalla z Project One.  Berta zdobył również najlepszy czas wyścigu finałowego. Podium weekendu uzupełnił Daniel Guinchard (Global Karting), a trofeum Best Novice trafiło do Dawida Aulejtnera z polskiego 303 Squadron Team.

Rywalizacja najmłodszej i najliczniejszej kategorii była bardzo wyrównana. Obserwowaliśmy zmienne warunki pogodowe, które sprzyjały emocjonującym wyścigom. O poziomie prezentowanym przez zawodników niech świadczy fakt, że każdy z heatów kwalifikacyjnych wygrywał inny kierowca. Tryumfowali kolejno Oliver Greenall, Daniel Guinchard, Thomas Cucurullo-yeomans (ZIP SW) oraz Mikhai Singh (AllStars).

IAME Cadet

W najmłodszej kategorii IAME wystartowało 6 kierowców. W finałowym wyścigu zwyciężył Macauley Bishop, który na mecie wyprzedził Bena Crossleya (Mann Motosport) oraz Alexandra Sennera (Deanes Racing). Kierowcy, którzy zajęli pierwsze cztery pozycje w wyścigu finałowym stoczyli emocjonującą walkę. A różnice między nimi na mecie były niewielkie.

Ciekawostką jest, że zwycięzca finału Macauley Bishop nie wystartował w pierwszym heacie. Swój marsz do zwycięstwa w zawodach rozpoczął od drugiego wyścigu.
W rywalizacji zobaczyliśmy również Noah Hadley i dwójkę nowicjuszy Masona Bishopa i Freddie Bakera.

Rotax Mini Max

W kategorii Mini Max widzieliśmy 16 kierowców. Weekend wyścigowy znakomicie rozpoczął Brodie Trayhorn, który wygrał trening oficjalny i dwa pierwsze wyścigi. Niestety trzeciego biegu nie ukończył, choć startując z 9. pozycji po czterech okrążeniach uzyskał prowadzenie. Przejechał tylko 10 z 14 okrążeń, a w finale niestety nie wystartował.

Kategoria Mini Max miała również innych bohaterów. To przede wszystkim zwycięzca Charlie Knight (Vision), Ollie Tyler oraz Callum Voisin, którzy uzupełnili podium. Warto wspomnieć również o kierowcy 303 Squadron Team Macieju Hamera, który znakomicie prezentował się w trzech wyścigach kwalifikacyjnych. Zajmował kolejno 3., 4. i 2. miejsce. Niestety po dyskwalifikacji z ostatniego heatu ostatecznie zajął 7. pozycję w finale. Klasyfikację Best Novice wygrał Jamie Blanchard (JED Racing).

Rotax Senior Max

Kategoria seniorów Rotax Max to 19 kierowców, którzy pojawili się na torze Clay Pigeon. Rywalizacja miała dwóch bohaterów. To między innymi Daniel Lamport, który zdobył pole position i tryumfował w jednym z heatów oraz James Moorcroft (Team Clay Racing), który zwyciężył w heacie nr 2 i finałowym wyścigu. Heat numer 1 padł łupem Luca Olivera (Coles Racing), który wykorzystał odpadnięcie Daniela Lamporta i objął prowadzenie.

Deszczowy finał był bardzo ciekawym widowiskiem. Pierwsza trójka kierowców na mecie od początku nadawała ton rywalizacji. Próbował się wmieszać w walkę o zwycięstwo Daniel Lamport, który startując z 14. pozycji po zaledwie dwóch kółkach był już czwarty. Jednak incydent z jego udziałem zepchnął go na P16. Lamport odrobił stratę, ale metę przejachał na 6. miejscu.

Kluczowa dla finału była akcja na trzecim kółku wyścigu finałowego. Wówczas jadącego na pierwszej pozycji Ethana Heynesa (Xcell) zaatakował James Moorcroft i dowiózł zwycięstwo do mety. Podium uzupełnił Charlie Bruce-white.

Rotax Junior Max/Junior TKM

Na torze Clay Pigeon obserwowaliśmy również rywalizację kategorii juniorskich Rotax i TKM. Łącznie wystartowało w niej 24 kierowców z czego aż 18 na silnikach Rotax. Pierwsze trzy pozycje w finale wywalczyli kierowcy Team Clay Racing Oakley Pryer i Bradley Watts oraz zawodnik teamu Racing Perfection Lewis Halliday.

Rywalizacja w tej kategorii była niezwykle ciekawa, a deszczowe warunki tylko urozmaiciły walkę o zwycięstwo. Czasówkę wygrał Lewis Halliday, który tryumfował również w dwóch pierwszych wyścigach. Dwa kolejne wygrał Matthew Collings (HTR) i gdy wydawało się, że również finał zakończy zwycięstwem już na pierwszym okrążeniu stracił prowadzenie i ostatecznie uplasował się na 6. pozycji.

Trofeum Best Novice zdobył Joshua Poulain z teamu JED Racing.

177Max & Masters

Wśród najstarszych kierowców, którzy wystąpili w zawodach rywalizowało 22 zawodników. Znakomitą postawą charakteryzował się Chris Wright (Vision), który wygrał wyścig finałowy. W finale o 5 sekund wyprzedził Sama Wintera (One Motorsport) oraz o 12 sekund Daniela Milnera. Wright wygrał również drugi heat i zajął drugą pozycję w ostatnim biegu kwalifikacyjnym, co dało mu start z pierwszej linii w decydującym mokrym wyścigu.

Ciekawostką jest, że najszybszym zawodnikiem jeśli chodzi o czas okrążenia był Joe Pfiffner, który nie tylko wygrał trening oficjalny, ale również wykręcił najlepszy czas w wyścigu finałowym.
Warto wspomnieć również o niezwykle skutecznej jeździe drugiego na mecie Sama Wintera, który w finale pokonał aż 10 rywali, zanim finiszował tuż za liderem.

Senior Blue

W kategorii Senior Blue (silniki Iame) obserwowaliśmy 18 zawodników. Wyścig finałowy zakończył zwycięstwem Martin Wheeler, który w kwalifikacjach zaliczał się do ścisłej czołówki. Na mecie deszczowego finału Wheeler o ponad 4 sekundy wyprzedził Bena Rearsona i Duncana MCLeoda. Zdobywca pole position w treningu oficjalnym James Rees (SO Racing) w finale miał pecha. Rywalizację zakończył na 16. pozycji, po tym jak zaliczył tylko 10 z 14 okrążeń.

Rywalizacja o zwycięstwo toczyła się w niedzielę głównie pomiędzy Wheelerem, McLeodem oraz  Pearsonem. Nadzieję na podium miał z pewnością również Anthony Cleal, ale ostatecznie uplasował się na 4. pozycji.

Drivers briefing is underway..

Opublikowany przez Clay Pigeon Kart Club na 11 marca 2018

Weekend wyścigowy na torze Clay Pigeon Raceway mimo niesprzyjającej pogody można zaliczyć do bardzo interesujących i udanych. Prawie 140 kierowców z 7 kategorii stworzyło ciekawą rywalizację, a organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Kolejne wyścigi na Clay odbędą się 8 kwietnia (runda IKR), a w maju Wessex Challenge i druga odsłona NKRA.